Sauna a wellness

Na Horehronskom dvore nájdete fínsku saunu, horúcu kúpaciu kaďu, ochladzovaciu kaďu, bazén, Kneippov chodník a odpočiváreň.

Fínska sauna

Zrelaxujte sa po dni plnom zážitkov v našej fínskej saune. Sauna má kapacitu 4 - 6 osôb. Fínska sauna pozitívne pôsobí na celý organizmus a imunitný systém. Pomáha odstrániť toxíny z tela a prehriať kostro-svalovú sústavu. 

Informácie 
Teplota sauny 100 °C
Odporúčaná doba pobytu 15 min.
Pozn.: do sauny vstupujte len v plachte alebo uteráku, prípadne bez akéhokoľvek odevu.

 

Vonkajší bazén

Od roku 2022 čaká na našich hostí vytúžená novinka - vonkajší bazén! Krytý bazén je dostupný v sezóne od júna do septembra. 

Informácie 
Veľkosť bazéna6x3 m x 1,2 m
Vyhrievanie Bazén je vyhrievaný pomocou solárnych konektorov a tepelného čerpadla

 

Vonkajšia kúpacia kaďa

Vonkajšia kúpacia kaďa je vhodná na zrelaxovanie celého tela. Jej príjemná teplota a masážne trysky vás potešia najmä za chladnejšieho počasia. Kaďa má kapacitu 4 - 6 osôb (priemer 200 cm) a je doplnená o príjemné ambietné osvetlenie.

Informácie 
Teplota kade38 °C

Vonkajšia ochladzovacia kaďa

Výborný spôsob ako sa ochladiť po pobyte v saune je vonkajšia ochladzovacia kaďa. Kaďa má kapacitu 1 osoba a už po krátkom pobyte v nej pomôžete zlepšiť svoju imunitu.

Informácie 
Teplota vonkajšej kade 8 °C

Kneippov chodník

Obľúbený Kneippov chodník môžete počas svojho pobytu využiť na zlepšenie prekrvenia dolných končatín a premasírovanie chodidiel. Prechádzka Kneippovým chodníkom tiež napomáha pri syndróme studených nôh a tiež zlepšuje migrénové stavy.